Jesteś czytelnikiem, użytkownikiem czy klientem?

kim jestem

Dawniej, osoba, która korzystała z biblioteki nazywana była czytelnikiem. Współczesna biblioteka oferuje nam nie tylko książki i czasopisma. We współczesnej bibliotece nie tylko czytamy, ale też oglądamy i słuchamy. Jak więc nazywa się osoba korzystająca z usług biblioteki? To proste – użytkownik.

Biblioteka PSW, swoim użytkownikom proponuje, obok książek i czasopism drukowanych, e-booki i czasopisma elektroniczne. Ponad to posiadamy dostęp do jednej z największych na świecie baz artykułów i abstraktów i tworzymy własne bazy informacji. Na porządku dziennym, w naszej bibliotece, jest pomoc studentom w docieraniu do różnego rodzaju informacji. Prowadzimy szkolenia, które poszerzają kompetencje informacyjne naszych użytkowników. Wszystko to wskazuje, że świadczymy usługi informacyjne, a każdy, kto korzysta z tego typu usług jest nazywany klientem.

Naszym celem jest ukształtowanie – gracza informacyjnego*. To ktoś, kto nie tylko korzysta z gotowej drogi dotarcia do informacji jak użytkownik, ale szuka swoich własnych rozwiązań.

A Ty, czytelniku? Kim jesteś w swojej bibliotece?

*określenie D. Nicholasa


Przydatne linki:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s