Wspólna wyszukiwarka bialskich bibliotek

KLASTER

Załóżmy, że pewnego dnia uświadamiasz sobie, że potrzebujesz książki lub czasopisma. W Białej Podlaskiej jest kilka bibliotek, a Ty nie wiesz, w której z nich ta książka się znajduje. Co robisz?

MASZ TRZY WYJŚCIA:

  1. Chodzisz od jednej biblioteki do drugiej i pytasz o potrzebną książkę. Ta opcja zajmuje najwięcej czasu (chyba, że uda Ci się już w pierwszej bibliotece znaleźć to, czego szukasz).
  2. Możesz przejrzeć katalog biblioteczny każdej z bibliotek. Procedura jest taka: wchodzisz na stronę biblioteki, szukasz linka do katalogu, wpisujesz tytuł książki i sprawdzasz, czy biblioteka ma ją w swoich zbiorach. Całe szczęście, że bibliotek jest kilka więc nie zajmie Ci to całego dnia.
  3. Opcja numer trzy jest najmniej czasochłonna – korzystasz z Wirtualnego Katalogu Bibliotek Bialskich: wpisujesz tytuł książki, a wyszukiwarka przeszukuje jednocześnie zbiory: Biblioteki PSW, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Biblioteki Pedagogicznej.

Nie musisz osobno sprawdzać katalogów tych bibliotek.

CO DALEJ?

Niestety, ale po książkę musisz wyruszyć do biblioteki. Usługi „książka z dostawą do domu” jeszcze nie posiadamy w swojej ofercie…


Przydatne linki:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s