Książki i zdjęcia za darmo – POLONA.PL

Co można znaleźć w POLONIE? Rękopisy Chopina, spuściznę po Baczyńskim, dzieła Kolberga, pierwodruki, ryciny, kroniki policyjne, pisma pionierów weganizmu, seksuologii, feminizmu, stare mapy, pocztówki, fotografie i partytury, poradniki w stylu Sposoby leczenia cholery za pomocą zimnej wody szczęśliwym skutkiem uwieńczone czy kolekcje monograficzne i tematyczne (kucharz doskonały, foldery turystyczne, dramaty pisane przez kobiety, piłka nożna, fantastyka z lamusa, ćwiczenia cielesne i zabawy ruchowe, jak ułożyć psa)…


Co to jest POLONA? Portal POLONA udostępnia w sieci zbiory Biblioteki Narodowej, a sposób ich prezentowania jest Polsce innowacją. Użytkownik widzi wszystkie obiekty, tak jakby znalazł się w wirtualnym magazynie wielkiej biblioteki.

Najciekawsze i najcenniejsze

Cyfrowa pinakoteka to nazwa pierwszej ze stron POLONY. Każdego dnia prezentowane są tam najciekawsze obiekty Biblioteki Narodowej oraz kolekcje tematyczne. Autorzy, z tysięcy codziennie digitalizowanych w Bibliotece Narodowej obiektów, wybierają najciekawsze i najcenniejsze i umieszczają właśnie na pierwszej stronie portalu.

Możliwości POLONY:

  • Zoom porównywalny jedynie z Art Project by Google – pozwala oglądać obiekty wielkoformatowe i najdrobniejsze detale.
  • Zapisywanie obiektów w spersonalizowanej kolekcji „Moje Zbiory”.
  • Zakładki w obiektach pozwalające szybko wrócić do interesującego miejsca.
  • Wygodne tworzenie notatek powiązanych z punktami lub obszarami. Możliwość eksportu zapisków do Evernote’a.

Intuicyjne udostępnianie znalezionych obiektów znajomym, wzbogacone opcją integracji konta użytkownika z serwisami społecznościowymi.


Przydatne linki:

 

Reklamy